Катастрофа с индийски Ан-32

627 прочитания

Военно-транспортен самолет Ан-32 от състава на индийските ВВС катастрофира днес, 3 юни 2019 г. в източния индийски щат Аруначал Прадеш. При инцидента са загинали всички 13 души намиращи се на борда на машината.

Самолетът, който се е числял към 43-та ескадрила „Ibexes”, е излетял в 12,27 часа местно време от полевото летище край град Джурхат и е трябвало да изпълни кратък полет до намиращото се на около 200 km летище край град Мечука. На борда на самолета петчленен екипаж и осем пасажери.

Контактът със самолета е бил загубен около 13,00 часа местно време, а след като е минало очакваното време за пристигане е стартирала операция по търсене и спасяване.

Останките на самолета не са били открити до спускането на нощта в Индия, но предвид пресечения терен и липсата на индикации, че самолетът се е приземил някъде се смята, че няма оцелели сред намиращите се на борда.

Индийските ВВС са най-големият оператор на Ан-32 в света. Купени са общо 125 броя, а в експлоатация в момента остават малко над 100 броя. За над 30 години на служба са загубени 14 самолета при различни инциденти.

Последната катастрофа с Ан-32 на индийска служба бе от юли 2016 г., когато такъв самолет изчезна безследно над Бенгалския залив. Останките на машината не бяха открити и не е ясно каква е причината за катастрофата. Тогава загинаха 29 души.

Свързани теми

Предишна публикация
Няма движение по сделката за придобиване на AW609 от ОАЕ
Следваща публикация
Нов технически проблем с Boeing 737
627 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Пилотите на катастрофиралия 737 Max са се борили с управлението през целия полет

Екипажът на катастрофиралия Boeing 737 Max на Ethiopian Airlines се е борил с управлението по времето на целия шестминутен полет, тъй като непрекъснато са идвали команди за пикиране, поради грешни данни от бордните сензори. Това показва предварителния доклад за катастрофата от 10 март 2019 г., цитирани от Reuters.

Възстановиха парашутните скокове с L-410

След 11 години прекъсване, отново стартираха парашутни скокове с двудвигателните военно-транспортни самолети L-410UVP-E от състава на българските ВВС. Това съобщават от ВВВУ „Георги Бенковски”.

Меню