Екипажът на Союз МС-06 се приземи успешно

55 прочитания

54-ият екипаж на Международната космическа станция (МКС) успешно се завърна на Земята. Спускаемата капсула на космическия кораб Союз МС-06 се приземи успешно в Казахстан рано сутринта днес, 28 февруари 2018 г.

На борда на Союз МС-06 се намираха астронавтите на NASA Марк Ванде Хей и Джо Акаба, както и космонавтът на „Роскосмос“ Александър Мисуркин, който бе и командир на полета.

Апаратът се разкачи от МКС в 02,08 часа московско време и се приземи в 05,31 часа московско време на около 170 km от казахстанския град Жезказган. Полетът е преминал успешно и екипажът се чувства добре.

Екипажът на Союз МС-06 прекара 168 дни на станцията, след като се скачи с нея на 13 септември 2017 г.

В МКС останаха руснакът Антон Шкаплеров, американският Скот Тингъл и японецът Норишиге Канаи, заедно със своя кораб Союз МС-07. Следващото скачване със станцията на пилотируем кораб е планирано за 21 март 2018 г., когато ще излети корабът Союз МС-08 с руснак и двама американци на борда.

Свързани теми

Предишна публикация
50-о успешно изстрелване на Falcon 9
Следваща публикация
SpaceX с ново успешно изстрелване
55 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Успешен тест за New Shepard

Ракетата New Shepard, разработена от компанията Blue Origin, изпълни успешен суборбитален тест вчера, 29 април 2018 г.

NASA в ерата на Байдън

След oспорвани избори и продължително броене на гласовете вече е ясно, че следващият американски президент…

Българската космонавтика преди четвърт век – Част II

Професор Борис БОНЕВ продължава своя разказ от първо лице за постиженията на българската космонавтика преди четвърт век, като в тази втора и последна част разказва за проекта „Фобoс” и българското участие в него.

Статията е публикувана оригинално в сп. АЕРО бр. 61 (септември 2013 г.)  

Към първа част.

Товарният космически кораб Dragon замина за МКС

Компанията SpaceX успешно изведе днес, 29 юни 2018 г., на орбита товарния космически кораб Dragon, който ще достави научно оборудване и припаси за Международната космическа станция (МКС).

Меню